Tutaj jesteś: Wycieczka do Zakopanego

Wycieczka do Zakopanego

Rezerwacja licencjonowanego przewodnika w Zakopanem w językach: polski, angielski, hiszpański, włoski, portugalski, francuski, rosyjski, białoruski, niemiecki, holenderski, szwedzki, fiński, węgierski, rumuński, czeski, słowacki, japoński, chiński, arabski, hebrajski, grecki, koreański itd…

Zapraszamy do kontaktu z nami! 🙂

e-mail: info@przewodnik-krakow.net

Anita : + 48 602 388 200

Gosia +48 693 602 782

Uwaga ! Zapamiętaj telefon Alarmowy w górach !!!
+48 601 100 300

I. Proponowany Plan wycieczki do Zakopanego:
•8.00 – wyjazd z miejsca zakwaterowania w Krakowie.
Uwaga ! Zabierz ciepłe ubrania i wygodne buty, gdyż w naszej stolicy Tatr pogoda może zmienić się z godziny na godzinę.
•Czas przejazdu do Zakopanego to około 2h, w zależności od natężenia ruchu. Nie polecamy organizowania wycieczki do Zakopanego w weekend, ponieważ są straszne korki!!!
•Pojedzie z Tobą opiekun / przewodnik.
•10.00 – wyjazd linowo-terenową kolejką na Gubałówkę i spacer na Butorowy Wierch, gdzie na dół zwiezie Cię kolejka krzesełkowa.
•11.30 – Spacer po Starym Zakopanem, zwiedzamy XIX-wieczne kościoły, zabytkowe cmentarze w ich charakterystycznym zakopiańskim stylu, willę ‘Koliba’, Papieskie Sanktuarium na Krupówkach, Jaszczurówkę oraz inne ciekawe obiekty…
•13.00 – obiad w tradycyjnej karczmie zakopiańskiej.
•14.30 – Spacer po Krupówkach, głównej alei w Zakopanem i czas na zakupy, których nie możesz pominąć! np. oscypki, miód, kierpce, skóry i kożuchy oraz wiele wiele innych …
•16.00 – W drodze powrotnej jedziemy jeszcze do Chochołowa, zobaczymy: jak wytwarza się oscypki w bacówce, rzeźbiarskie stacje oraz unikalne w swym zakopiańskim stylu, XIX-wieczne drewniane domy.
•19.00 – Powrót do Krakowa.

W cenę wycieczki jest wliczony transport oraz usługa przewodnicka. 

Nie są wliczone bilety wstępu na kolejki linowe, muzeum oraz obiad w Zakopanem.

Cena zależy od ilości osób oraz języka oprowadzania.

II. Wycieczka do Zakopanego dla wytrwałych i dość sprawnych fizycznie. Marsz do Morskiego Oka z przewodnikiem.

7.00 – Wyjazd do Zakopanego z Krakowa z przewodnikiem lub przewodnik tatrzański czeka na Was na miejscu.

9.00 – Trasa do Morskiego Oka

Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w okolicach Zakopanego jest Morskie Oko. To największe jezioro w Tatrach leży w Dolinie Rybiego Potoku w odległości około 25 km od Zakopanego. Samochodem lub busem można dojechać do Palenicy Białczańskiej, pozostałe 8 km drogą asfaltową prowadzącą wśród lasów trzeba pokonać pieszo lub dorożką (zimą saniami). Miejsce to zawdzięcza swoją popularność niesamowitym widokom, jakie rozciągają się na Tatry Wysokie i szczyt Rysy. Pokonanie odcinka pieszo zajmuje w kierunku Morskiego Oka 2:30h a z powrotem około 2h. Trasa jest dość łatwa, lekko wznosi się pod górę, ostrzej jest w miejscach ścinania serpentyn na skróty. Morskie Oko to jedno z popularniejszych miejsc wycieczek turystów odwiedzających Zakopane. Leżące 25 km od Zakopanego w sezonie letnim przeżywa prawdziwe oblężenie. Turyści odwiedzają to miejsce głównie ze względu na przepiękne widoki rozciągające się na Tatry Wysokie. 

15.00 – 17.00 powrót do Zakopanego na obiad [zorganizowany przez nas lub we własnym zakresie]

Czas na Zakupy i powrót do Krakowa [W Krakowie będziemy około 20.00]

Uwaga! Plan Wam przedstawiony może być zmieniony w trakcie wycieczki, gdyż możliwość obejrzenia niektórych punktów jest możliwa w zależności od pory roku i innych nieprzewidywalnych przyczyn.

Organizujemy również pobyty wielodniowe:
•Noclegi w ciekawych miejscach z różnymi atrakcjami.
•Kuligi i ogniska.
•Zakopane Spa Relax.
•Zakopiańskie termy i baseny…

Jeśli chodzi o restauracje, postanowiłam napisać o tych, które dobrze znam i w których bywam z powodu dobrej, świeżej kuchni, fajnej obsługi oraz z pięknego wystroju. Na niedzielny obiad połączony z leniwym spacerem w Dolinie Chochołowskiej udajemy się oczywiście do restauracji / Leśniczówki “U Zięby”. Na tatara do Nosalowego Dworu u podnóża góry Nosal. Tuż obok, przy ulicy Balzera 17e, mieści się urocza knajpka “U pana Rysia”, gdzie lepiej nie prosić o frytki, bo to obraza dla serwowanej tam znakomitej domowej kuchni. Obowiązują tam także dawno zapomniane w innych restauracjach zasady savoir-vivre, a najlepszą rekomendacją dla tego miejsca są sami goście, w wiekszości miejscowi, których przyciąga również rozsądna cena posiłków. 🙂

Godne polecenia muzyczne spotkania. Każdego roku jesienią w Hotelu Górskim na Kalatówkach odbywają się niesamowite muzyczne spotkania “Jazz na Kalatówkach”. Jego nieodłącznym elementem jest wspólne muzykowanie jazzmanów z góralami. Grywają tam z nimi między innymi Zbigniew Namysłowski i sławny Nigel Kennedy.

Zapraszamy do kontaktu z nami! 🙂

e-mail: info@przewodnik-krakow.net

Anita : + 48 602 388 200

Gosia +48 693 602 782